Maruf

Yulaf öyle faydalı bir besin

Yulaf öyle faydalı bir besin

Yulaf gevreği ya da yulaf ezmesi tüketmek, nedense sadece diyet yaptığımızda aklımıza geliyor. Oysa ki, yulafın faydalarını duyduğunuzda onu beslenme düzeninize temelli katmak isteyeceğinize eminiz!

Sözcü’de yer alan habere göre mide hastalıklarından strese kadar bir çok sağlık sorununa iyi gelen ve vücudumuza sağlık katan yulafın faydalarını öğrenmeye ne dersiniz?

Depresyona güle güle
Yulafı düzenli olarak tüketmek, olası bir depresyon sorununa karşı kişiyi koruyor. B6 bakımından çok zengin olması seratonin düzeyini yüksek tutuyor, böylece depresyona yakalanma olasılığı düşüyor.

Kemik erimesini önlüyor
Biraz sütle karıştırılmış yulaf, oldukça kuvvetli bir kalsiyum kaynağına dönüşüyor. Yulafın bu şekilde tüketilmesi kemik erimesinin önüne geçiyor.

Bağışıklığı yükseltir
Yulaf, bağışıklık sistemini yükseltici bir etkiye sahip. Aynı zamanda serbest radikallerin kansere yol açmasını önlüyor. E vitamini açısından zengin olması da cilt ve saçlara iyi geliyor, yaşlanma etkileriyle savaşıyor.

Sindirimi düzenler
Sindirim sistemini adeta yeniden düzenleyen yulaf harika bir idrar söktürücüdür. Kabızlığa iyi gelir. Mide ve bağırsakları rahatlatır.

Tansiyon ve kolesterole iyi gelir
Her gün bir kase yulaf yiyerek, kan basıncını kontrol altına alabilir ve yüksek tansiyonu düşürebilirsiniz. Yulafın bir diğer faydası ise, kolesterolü düşürmesi…

Lif açısından zengindir
Yulafın yüksek miktarda lif içermesi, uzun süre tokluk hissi sağlıyor ve kilo vermeye yardımcı oluyor. Yüksek oranda lif içermesi aynı zamanda kalp ve damar hastalıklarının önüne geçmesine sebep oluyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın