Maruf

TDK’ya hacker şoku !

TDK’ya hacker şoku !

Hacker’lar bu kez de Türk Dil Kurumu’nu hack’ledi.

Türk Dil Kurumu web sitesine dün öğle saatlerinde hackerlar tarafından saldırı gerçekleşti. Saldırının kimin tarafından yapıldığı henüz bilinmezken, Türk Dil Kurumu Bilgi İşlem görevlileri ile Türk Telekom uzmanlarının sorunu gidermek için çalıştıkları öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre yaklaşık 24 saattir ulaşılamayan Türk Dil Kurumu web sitesinin yeniden çalışır hale gelmesi için Türk Telekom’dan destek istendi. Türk Telekom müşterileri ile hizmet sözleşmesi imzalarken içerden ve dışardan gelebilecek saldırılara karşı güvenlik hizmeti isteyip istemediği soruluyor. Müşteri bu hizmeti isterse, başına bir saldırı geldiğinde Türk Telekom ekipleri tarafından müdahale ediliyor ve ekstra bir ücret alınmıyor.

Türk Dil Kurumu’nun da kısa süre önce 1 aylık deneme amaçlı güvenlik paketi aldığı, bu nedenle Türk Telekom’a ilave bir ücret ödemeyeceği öğrenildi.

Türk Telekom yetkilileri, güvenlik paketi almayanların da olası bir saldırıya maruz kalmaları durumunda ‘ücreti karşılığı’ teknik destek hizmeti verdiklerini belirttiler. Ancak müşterilerine başlarına bir şey gelmeden DDOS
(Distributed Denial of Service Attack) adı verilen bu saldırılara karşı ‘güvenlik paketi’ almaları önerisinde bulunduklarını anlattılar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın