Maruf

Sen, hangi cemaattensin?

Sen, hangi cemaattensin?

Dini en doğru hatta TEK DOĞRU anlayan, en takvalı, en güzel ahlaklı, en bilgili, Allah’ın bu asrın müslümanlarına hediye ettiği o büyük hocaefendinin/şeyhefendinin cemaatinden/tarikatinden misin?

Yoksa, “ben hocamı/şeyhimi severim ama, onun dini en doğru/tek doğru anlayan alim olduğunu, asrın/zamanın müceddidi olarak seçildiğini, her dediğinin şüphesiz doğru olduğunu söyleyemem” diyebilen akl-i selim müminlerin cemaatinden/tarikatinden misin?

 

Sen, hangi cemaattensin?

Dini en güzel yaşayan, İslam’ı en doğru temsil eden, insanların kurtuluşunun sadece kendi elleriyle olacağına inanan insanların oluşturduğu cemaatten/tarikatten misin?

Yoksa, “benim cemaatimin/tarikatimin içinde de işe yaramaz, sevilmeye değmez çok insan olduğu gibi diğer cemaatlerde/tarikatlerde de çok kıymetli ve Allah için sevilmeye layık insanlar var. İnsanlığın kurtuluşu; mezhebi/meşrebi/cemaati ne olursa olsun gerçek ve samimi Müslümanların eliyle olacaktır” diyen kalb-i selim müslümanların oluşturduğu cemaatten/tarikatten misin?

 

Sen, hangi cemaattensin?

Mensuplarının ellerine okunacak kitapların listesi tutuşturulmuş, tv’leri-radyoları, gazeteleri-dergileri olan/bizim de çok yakında olacak diyen cemaatin/tarikatin bir üyesi misin?

Yoksa “Dünyanın neresinden olursa olsun, gerçek Müslümanların İslam adına yaptığı tüm hizmetler benimdir ve desteklemem gerekir diyen, ümmetin kurumlarını, eserlerini, değerlerini oluşturan fikr-i selim Müslümanların oluşturduğu cemaatten/tarikatten misin?

 

Sen, hangi cemaattensin?

Tüm insanları, kafir-mümin demeden benim cemaatime/tarikatime mensup olan veya olmayan, bize hizmet eden veya etmeyen diye ayıran o güruhun bir mensubu musun?

Yoksa, “Üstünlük takvadadır. Müslümanlar kardeştir. İslam’a hizmet eden herkes benim en büyük dostum ve yol arkadaşımdır” diyenlerin cemaatinden/tarikatinden misin?

 

Sen, hangi cemaattensin?

“Bizden olsun, çamurdan olsun. Benim cemaatimden/tarikatimden olan varken bir başkasını seçmem, yetki vermem ve desteklemem asla doğru olmaz?” diyen o zavallıların cemaatinden/tarikatinden misin?

Yoksa, “Bu iş liyakat işidir. Ehil değilse, vatana-millete fayda vermeyecek, İslam’a-insana hizmet etmeyecek ise kardeşim olsa destek olmam” diyen o bahtiyar fıtrat-ı selim insanların cemaatinden/tarikatinden misin?

 

Sen, hangi cemaattensin?

“Bizim hizmetlerimize/hedeflerimize engel olan hatta rakip olan, kim olursa olsun, benim düşmanımdır ve onun yok edilmesi için her türlü entrika, yalan, iftira, desise ve darbe yapmak meşru hatta bir zorunluluktur” diyen fâsık/hain/dâllîn olanların oluşturduğu cemaatten/tarikatten misin?

Yoksa “Hayırda yarışın, iyilik ve takvada birbirinize destek olun emr-i ilahisini hayatına tatbik eden; haset, taassup, ucub içine girmeden, adaletten asla sapmadan, İslam’ın ahlakî değerlerini ne pahasına olursa olsun çiğnemeden, masum insanların hakkına/kanına girmeden bir hayat yaşayan” o gerçek ruh-ı selîm müminlerin oluşturduğu cemaatten/tarikatten misin?

 

Sen, hangi cemaattensin?

“Biz din-devlet düşmanı değiliz. Bir masumun hakkına/kanına asla girmeyiz. Devlete başkaldırıp, meşru hükümete darbe yapmayız. Kafir ve münafıkla  asla iş tutmayız” deyip hiç kendini/cemaatini-tarikatini hesaba çekmeyen, eleştirmeyen, içindeki kötülük potansiyelini, yoldan çıkma emarelerini göremeyip kendini/kendilerini sütten çıkmış ak kaşık gibi gören ve “gayril-mağdûbi aleyhim” denildiğinde hep Hıristiyanları, “vele’d-dâllîn” denildiğinde de hep Yahudileri aklına getiren; ancak küfür, sapkınlık ve zulüm açısından onlardan daha ileri olan bedbaht müslümanlardan mısın?

Yoksa, SEN, “Allah’ım benim/bizim de ayağımızı kaydırma. Büyüdükçe, başardıkça taassup içine giren, hak amaçla yola çıkıp batıla hizmet etme durumuna düşenlerden eyleme. Yanlış yolda olduğumuzu anladığımız zaman hemen hakka yönelen, hatasından vazgeçip pişman olanlardan eyle. Hakkı hak olarak bilip ona ittiba edebilmeyi, batılı batıl olarak bilip ondan uzak durabilmeyi bizlere nasip eyle. “Dalalet üzere benim ümmetim birleşmez” diyerek Hz. Peygamber (s.a.v.) ’in  müjdelediği bu İslam toplumlarının, ümmet-i Muhammed’in nefretine, buğzuna ve beddualarına bizleri de muhatap kılma. “Müminlerle yaşat ve müminlerle öldür” diyerek dua eden o güzel şuurlu, bilinçli, birleştirici, kuşatıcı, sevgi dolu, olduğu gibi görünen, göründüğü gibi olan, haktan ve adaletten asla ayrılmayan, güzel insanların oluşturduğu topluluktan/cemaatten/tarikatten misin?

SEN KİMLERDENSİN?

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Gülizar dedi ki:

    Allah razı olsun hocam, Kaleminize davanıza Ümmet sevdanıza sağlık..

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: