Maruf

Kocaeli’de Ebola Şüphelisi Mısır Vatandaşı Temiz Çıktı

KOCAELİ’nin Gebze İlçesi’ndeki Fatih Devlet Hastanesi’nden, dün ‘Ebola’ şüphesiyle Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilen hasta ile ilgili tetkikler sürerken, Darıca Farabi Hastanesi’nde aynı şüpheyle tedavi altına alınan Mısır…

KOCAELİ’nin Gebze İlçesi’ndeki Fatih Devlet Hastanesi’nden, dün ‘Ebola’ şüphesiyle Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilen hasta ile ilgili tetkikler sürerken, Darıca Farabi Hastanesi’nde aynı şüpheyle tedavi altına alınan Mısır uyruklu hastanın sıtma veya Ebola olmadığı anlaşıldı. Bu hastanın tedavisi ayakta yapıldı.

Bir süre önce Nijerya’dan Gebze’ye gelen ve bu ülkede marangozluk yaptığı belirlenen hasta, dün ağır ateş ve diğer belirtilerle gittiği Fatih Devlet Hastanesi’nde ‘Ebola’ alarmına neden oldu. Benzer bir vakanın da Darıca Farabi Devlet Hastanesi’nde yaşanması nedeniyle kentteki sağlık teşkilatı alarma geçti. Ebola ve Mers gibi yeni yayılmaya başlayan hastalık belirtisi olanların, bu bölgede tecritli odalarda tedavilerinin yapılacağı Derince Eğitim Araştırma Hastanesi’nde tüm hazırlıklar yapıldı. Ancak dün, sadece Nijerya’da çalışan ve izinli gelen Türk vatandaşı tecritli ambulansla Derince’ye getirildi ve yine tecritli odaya alındı.

MISIRLI HASTA EBOLA DEĞİL

Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde dün bir süre hasta kabulünü de engelleyen bu vaka ile ilgili olarak incelemeler sürerken, Kocaeli Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Hasan Aydınlık kan tahlili sonuçlarının henüz gelmediğini, akşama veya yarın gelebileceğini bildirdi. Hasan Aydınlık, Darıca Farabi devlet hastanesi’ndeki Mısır vatandaşı hastanın ise şiddetli bir enfeksiyona yakalandığını, ebola veya sıtma görülmediğinin anlaşıldığını söyledi. Bu arada Gebze ve Derince’deki iki hastanede kısa sürede dezenfekte işlemleri tamamlandı.

Öte yandan Derince’de tecritli odada tutulan hastanın ilk yapılan tetkiklerinde ise sıtma olmadığı ortaya çıktı. Ancak ebola virüsü taşıyıp taşımadığı kan tahlili sonuçları gelince anlaşılacak.

FOTOĞRAFLI

KOCAELİ'DE EBOLA ŞÜPHELİSİ MISIR VATANDAŞI TEMİZ ÇIKTI

KOCAELİ'DE EBOLA ŞÜPHELİSİ MISIR VATANDAŞI TEMİZ ÇIKTI

KOCAELİ'DE EBOLA ŞÜPHELİSİ MISIR VATANDAŞI TEMİZ ÇIKTI

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın