Maruf

İhtiyaç var…..Ümmeti Muhammedin İhtiyacı var…

Orhan Tuna

Orhan Tuna

MARUF MEDYA

Öncelikle Allah’ın rahmeti başta Efendimiz(s.a.v)’in olmak üzere onun güzel ashabı ve devam eden silsilede meşayihi kiram ve tüm ümmetin üzerine olsun ! AMİN

Dua ile başladık çünkü insanlık tarihi de hep dua ile başladı. İyiliğin kötülükten önce gelmesi de hep bu yüzdendir.Muhtaç olduğumuz o kudret sahibi şek ve şüphesiz ki o Allah’tır. Külli iradenin kader haznesine dolan o nurun kapısıdır dua. Tuba dallarının arasında salına salına dolaşacak, muhabbet şerbetinin zirvesini Rabb’isinin cemalini gördüğünde tadacak o salih kulların kalplerindeki o sızıdır dua…Dua eden kullarından olmak arzusu ile….

Dünyeviliğin altın çağının yaşandığı günümüzde maneviyattan bahsetmek ne kadar zor ise size kulak verecek birilerini bulmak ta o kadar zordur. Müslümanların maalesef batı karşısındaki çaresizliği ortada. Zülmeden batı karşısında zülme uğrayan ortadoğunun sessizliği ürkütüyor bizi. Tek bir yürek olamamanın sebebi ise islam ümmetinin sahipsizliğidir. İslama bir sahip gönder Allahım.! AMİN

Peki bütün bunlar yaşanırken biz ne haldeyiz. Çoluk çocuğumuz eşimiz dostumuz ne alemde. Herşeyden ziyade nefsimizle olan savaşımız ne alemde. Tutunacak dallarımız ne alemde. Fırtınaya direnecek yelkenimiz ne alemde… Hiç düşündünüz mü? Düşünmeliyiz.

İşte bu mihvalde çoluk çocuğumuzla eş ve dostumuzla ruhumuzun ufkunu açacak fezalarda makes bulacak istikbali bu günden garanti altına alacak nesillere ihtiyaç var… O nesilleri üretecek fabrikalara şantiyelere ihtiyaç var.

Maruf ilim irfan merkezi işte tam olarak bu fabrika mesabesinde bir yapı olacak inşaallah.

Kur’an kursları
İslam ansiklopedileri Kütüphanesi
İlim mescidi
Toplantı salonu

Huzur bulacağınız sıcacık bir ortam…

Buna ihtiyacımız var…hem de çok….

Allah böyle bir binanın hizmetinden bizleri mahrum etmesin.AMİN

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın