Maruf

Hızır Aleyhisselam Ab-ı Hayat Suyunu Neden İçti

Hızır Aleyhisselam Ab-ı Hayat Suyunu Neden İçti

Hızır aleyhisselamı hepimiz biliriz.( gerçek adı belyadır)O nun Abı hayat suyundan içtiğini ve kıyamete kadar ALLAH yolunda hizmet edeceğinide. peki neden içti Abı Hayat suyunu hiç merak ettiniz mi.Hızır Aleyhisselam bir gün gökyüzüne derin derin bakar öyle derin bakar ki ARŞ_I ALAda yazılı olan FATİHA suresini görür.Fatiha suresine aşık olur.ALLAH a yalvarır Ne olur YARABBİ bu sureyi bana indir.Fakat ALLAH şöyle der.
—Ben bu sureyi Alemlere rahmet olarak göndereceğim Hz. Muhammed (s.a.v) indireceğim.
Tabi Hızır Aleyhisselam bunu duyunca ALLAH a tekrar yalvarır.
—YABBİ ne olur beni Hz. Muhammede (s.a.v) ümmet olarak ulaştır.der ve duası kabul olur.
Bilindiği gibi Hızır Aleyhisselam Peygamberimizden (s.a.v) binlerce yıl önce doğmuştur.Fakat Peygamberimizi (s.a.v) görmek ve O na ümmet olmak için ALLAH a yalvarır duası kabul olur ve ölümsüzlük (Abı Hayat) suyundan içer.Peygamberimiz (s.a.v) Hızır Aleyhisselamla sohbet ettiği kaynaklarda vardır.Halen belki aramızda ALLAH için kıyamete kadar hizmet edecektir.
Düşünün Hızır Aleyhisselam Peygamberimizden (s.a.v) binlerce yıl önce Peygamberimize (s.a.v) ümmet olabilmek için ALLAH a yalvarmış.Peygamberimize (s.a.v) ümmet olmak işte bu kadar önemli biz ise Peygamberimizin (s.a.v) Ümmeti olarak dünyaya gelmişiz bu nimetin kıymetini biliyomuyuz. Bunun için Şükür ediyomuyuz
ALLAH IM BİZİ MÜSLÜMAN OLARAK YARATTIĞIN VE PEYGAMBERİMİZİN (S.A.V) ÜMMETİ OLARAK YARATTIĞIN İÇİN SANA SONSUZ KERE ŞÜKÜRLER OLSUN.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın