Maruf

“Geç Kalma Genç Gel”

Orhan Tuna

Orhan Tuna

Mâruf Medya ve Tanıtım

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her yıl kutlana gelen “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” bu yıl 13-17 Ekim tarihleri arasında ülke çapında düzenlenecek etkinliklerle kutlanacak.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her yıl kutlana gelen “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” bu yıl 13-17 Ekim tarihleri arasında ülke çapında düzenlenecek etkinliklerle kutlanacak. Son yıllarda her kutlamada farklı bir konunun öne çıkarıldığı hafta için bu yıl “Cami ve Gençlik” teması tercih edildi.
Açılış 13 Ekim’de Kocatepe’de…
Cami ve Gençlik’ temalı Camiler Haftası açılış programı 13 Ekim Pazartesi günü Kocatepe Camiinde gerçekleştirilecek. Açılış programına Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez de katılacak. Cami ve gençliğin önemine ilişkin değerlendirmelere süreklilik kazandırmanın hedeflendiği hafta boyunca, camilerde yapılacak gençlik buluşmaları, üniversite ve öğrenci yurtlarına yönelik seminer ve paneller, sanat sergileri, gençlik çalıştayları, engelli gençlerle buluşma programları ve cezaevlerindeki gençlerle buluşma programları gibi pek çok etkinlik düzenlenecek.
Türkiye genelinde birçok etkinlikle kutlanacak olan hafta, her yıl Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenleniyor.
Haftayla ilgili her türlü bilgiye camilerhaftasi.diyanet.gov.tr adresinden ulaşılabiliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın