Maruf

Bir Efsane daha dünyadan geçip gitti….”Muhammed Ali”

Orhan Tuna

Orhan Tuna

Rabbim Allah c.c Peygamberim Muhammed Mustafa s.a.v Kitabım Kur'an-ı Kerim

İlk insan Adem a.s dan beri nice önemli şahsiyetler gelip geçti şu ahiret tarlası dünya mekandan.Bu şahsiyetlerin en ziyadesi eşi ve benzeri olmayan güzel ahlakın kemali ve tamamlayıcısı sebebi muhabbeti yaratılışın nuri pak’i hazretleri Efendimiz(sav)’dir sonsuz salatü selam olsun.

O(sav)’nun ümmetinden bir güzel insan daha dünyadan gelip geçti.Muhammed Ali.Yıllar önce katıldığı bir tv programında kendisine sorulan;

-bir koruman var mı? soruna cevaben;
-Evet.Gözleri olmasa da görebilen, kulakları olmasa da duyabilen, hafızası olmasa da her şeyi bilen, bir şeyi yaratmak istediğinde ise sadece ona Ol! deyip yaratan -fakat bu kulakların ve gözlerin kavrayamacağı bir söz-, en gizli düşünceleri bile bilen, tahmin et o kimdir_? O benim Rabbim ALLAH'(cc)tır. diye cevap vermişti.

Tüm zamanların en iyi boksörü olarak kabul edilen Muhammed Ali, kariyeri boyunca yaptığı maçların yalnızca 5 tanesini kaybetmiştir. Kazandığı en büyük maç ise İSLAM dinine girmeyi başarmasıydı.Ona sadece bir boksör olarak bakmamak gerekir. Çünkü o gücüyle olduğu kadar kişiliğiyle de hep daha iyisini yapmaya çalışmıştır. 1960 Roma Olimpiyatları’ndan döndükten iki gün sonra bir lokantada sadece beyazlara servis yapıldığını öğrenince, altın madalyasını Ohio Nehri’ne atmıştır. 1996 Atlanta Olimpiyatları’nda bu madalyanın yerine başka bir altın madalya kendisine verilmiştir.

Perşembe günü cenazesi ABD’nin Kentucky eyaletinin Louisville kentinde defnedilecektir.

el-fatiha

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın